Animal skulls in interiors

Nie wiem czemu, ale strasznie podobają mi się czaszki zwierząt we wnętrzach. Do tego są one po prostu modne, chociaż raczej nie są propozycją dla wszystkich. Chodzi mi głównie o jakieś głowy byków i krów z rogami, a nie poroża jeleni i saren. Te kojarzą mi się z kolei ze szlacheckim dworkiem, leśną chatką oraz stylem rustykalnym, co kompletnie do mnie nie przemawia. Szczerze mówiąc, odnalezienie tego typu akcesoriów w ofercie wnętrzarskich firm okazało się trudnym zadaniem. Prawdziwych czaszek jest pełno na Ebayu, ale jedynie kilka marek oferuje nieliczne dodatki tego typu. W poniższych zestawieniach są tak naprawdę wyłącznie zagraniczne produkty. Jedyne poroże, dostępne w znanej w Polsce Zarze Home, nie jest już chyba produkowane.
 
I don’t know why, but I love animal skulls in interiors. They are just stylish, even though they are not a proposition for everyone. I mean mainly about some heads of bulls and cows with horns instead of antlers of deers. I associate these last with the view of a manor, forest hut or just a country style, what completely don’t appeal to me. To be honest, it was a quite difficult task to find such accessories in interior design companies. You can buy lots of real skulls on eBay, but just a few brands have them in stock. This is why there are only foreign products in the following statements. The only antlers, which I found in Zara Home (well-known in Poland), is probably no more produced.
 

Stephan Alexandr pomalowana czaszka / painted skull (via lookslikegooddesign.com)

Umieściłem tutaj także nietypowe produkty. Są nimi m.in. substytuty prawdziwych czaszek drukowane w 3D z plastiku lub przedmioty, które swoim kształtem nawiązują do motywów zwierzęcych (rzeźby od Jonathana Adlera). Moją uwagę zwróciły „czaszkowe” naklejki na ścianę ze strony Walls Need Love. Na początku pomyślałem, że to właśnie to czego szukam, tzn. prawdziwe czaszki krów, byków, baranów i antylop. Po chwili okazało się jednak, że to tylko naklejki, ale za to jakie fajne i w naprawdę dobrej cenie. Spodobały mi się także prace Stephana Alexandra, który pomalował czaszki zwierząt na różne kolory. Nie są one jednak dostępne w sprzedaży. Poniżej znajdziecie także ciekawe wieszaki w kształcie głowy byka z duńskiej marki Essey oraz kilka inspiracji, przedstawiających czaszki i poroża we współczesnych wnętrzach. Co sądzicie na ich temat? Podobają się Wam, czy raczej źle kojarzą?

I have also put here some unusual objects. There are 3D-printed plastic substitutes of real skulls or items that refer to the animal themes (like Jonathan Adler sculptures). My attention turned to wall-stickers from Walls Need Love online store. At first, I thought that it was just what I had been looking for - real skulls of cows, bulls, rams or antelopes. It turned out that they were just stickers, but very cool and at a really good price. I also loved the artworks by Stephan Alexandr, who painted animal skulls in a various colors. Unfortunately, they are not available for sale. Below you can also find some interesting coat hangers shaped like a bull's head from the Danish company called Essey and few inspirations, presenting animal skulls in contemporary interiors. What do you think about them? Do you like them like I do?


1. Artisan Collection dekoracyjne rogi / horns decor - 1632 PLN (via ZincDoor.com)
2. Artisan Collection rogi kudu / kudu horns - 1362 PLN (via ZincDoor.com)
3. Zara Home poroże / antlers - 179 PLN
4. Eichholtz poroże / antlers - 397.50 PLN (set of 2 - via Occa-Home.co.uk)
5. CB2 Crate&Barrel ozdoba ścienna / wall decor - 227 PLN
6. Ozdoba ścienna wydrukowana w 3D / 3D printed wall decor - 217.05 PLN (via Etsy.com)


Jonathan Adler dekoracje / ornaments
small - 234 PLN, medium - 360 PLN, large - 450 PLN


Walls Need Love ścienne naklejki / wall stickers (via wallsneedlove.com)
1. Baran / ram - 108 PLN
2. Jeleń / deer - 60 PLN
3. Krowa / cow - 78 PLN
4. Byk / bull - 90 PLN
5. Byk / bull - 54 PLN
6. Antylopa / antelope - 90 PLN


Stephan Alexandr pomalowane czaszki / painted skulls (via lookslikegooddesign.com)Essey Ferdinand The Bull wieszak / coat hanger - 78 PLN (set of 3)


Pinterest inspirations:

Źródło zdjęć / source of pictures: Pinterest, online stores
CB2 Crate&Barrel: www.cb2.com
Essey: www.essey.com
Jonathan Adler: www.jonathanadler.com
Walls Need Love: www.wallsneedlove.com
Zara Home: www.zarahome.com
Zinc Door: www.zincdoor.com

1 komentarz:

  1. Fajne klimaty :) W naszej nowej piwnicy też mamy cudo w podobnym wydaniu ;-)

    http://przebudowadomu.blogspot.com/2014/02/dzisiaj-nie-bedzie-o-paczkach.html

    OdpowiedzUsuń