BoConcept 2014 - my favorites


Bardzo długo zastanawiałem się nad sensem zakładania własnego bloga, nad jego formą oraz treściami, które miałyby się tutaj co jakiś czas pojawiać. Ostatecznie zdecydowałem się wcielić swoje pomysły w czyny. Od października będę dodawać w miarę regularnie nowe wpisy, dotyczące nie tylko tematów z zakresu architektury, projektowania i dizajnu, ale również ogólnie pojmowanego „lifestyle’u”. Prawdopodobnie i tak nikt poza mną nie będzie tego czytać… ;)
Pierwszy wpis chciałbym poświęcić jednej z moich ulubionych wnętrzarskich marek, a w szczególności najnowszej, zaprezentowanej na początku września tego roku, kolekcji. BoConcept to już klasyka duńskiego dizajnu, obecna na rynkach całego świata od wielu dekad. Bardzo lubię ich uniwersalne projekty mebli i dodatków, dlatego praktycznie w każdym swoim projekcie, czy to wnętrz, czy ogrodów, staram się „przemycić” przynajmniej jeden element z ich kolekcji.
Jakiś czas temu dostałem pocztą paczkę z najnowszymi katalogami na rok 2014, ale dopiero niedawno znalazłem czas, żeby na spokojnie je przejrzeć. Postanowiłem wybrać łącznie kilkanaście najnowszych akcesoriów, mebli i elementów oświetlenia, które wyjątkowo przypadły mi do gustu. Mam nadzieję, że spodobają się również i Wam.
I’ve been thinking about setting up my own blog for a very long time. I was wondering about its form and content, which would appear here from time to time. Finally I decided to incorporate all ideas into actions. From now I am going to add new entries regularly. They are going to be focused not only on the architecture and design topics, but also some lifestyle stuff. Probably no one beside me will be  reading it...;)
In my first entry I would like to focus on one of my favorite interior design brands and its latest, (presented at the beginning of September 2013), collection. BoConcept is a classic Danish design brand, presenting at markets all over the world for many decades. I really like its universal Scandinavian furniture design and I always try to "smuggle" at least one item from their actual collection to my projects.
Some time ago I received a package with their latest 2014 catalogues, but recently I have found some time to calmly look through them. I decided to choose a dozen or so pieces of the latest accessories, furniture and lighting elements, which the most I got to like. I hope that You also will enjoy them.

Źródło / source: http://www.boconcept.com/pl-pl 
1. Krzesło „London” z bordowym obiciem „Rialto” i drewnianymi dębowymi nogami, barwionymi na czarno
2. Stolik kawowy z matowym lakierem w morskim kolorze i stalowymi nogami
3. To jest (chyba) totalna nowość. Całkowicie odrębna kolekcja mebli ogrodowych – „Elba”

1. Chair "London" with Burgundy upholstery named "Rialto" and wooden black oak
2. Coffee table with the matt varnish in the sea green colour and with steel legs

3. it is (I guess…) a complete novelty. Completely separate collection of garden furniture-"Elba"Źródło / source: http://www.boconcept.com/pl-pl
W ofercie pojawiło się dość sporo nowych elementów oświetlenia, ale cztery z nich szczególnie przypadły mi do gustu.
1-2. Bardzo fajne (wg mnie) lampy wiszące, typowe do powieszenia nad stołem lub w kąciku wypoczynkowym; pierwsza dostępna również w wersji stołowej
3-4. Odrobinę zabawne lampy stołowe / biurkowe, nawiązujące do stylu z okolic drugiej połowy XX wieku
There is also quite a lot of new lighting elements, but I like the most four of them.
1-2. Very cool (according to me) suspension lamps, typical to hang over the dining table or in the ‘relax zone’; the first one is also available in the table version.
3-4. A bit funny table or desktop lamps, referring to the style of the second half of the 20th century.
Źródło / source: http://www.boconcept.com/pl-pl
I na koniec akcesoria, których pojawiło się dość sporo.
1. Świeczniki wyglądające jak origami w mocnych pastelowych odcieniach
2. „Pogniecione” wazony
3-4. Nowości „zegarowe”
5. Poduszka „mops”
6. Klasyczny wazon w moim ulubionym kolorze
7. Wazon, który od razu wpadł mi w oko. Mam nadzieję, że nie tylko dla mnie wygląda znajomo… ;)
And finally quite a lot of new accessories.
1. Origami-like candleholders in strong pastel shades
2. The "crumpled" vases
3-4. New clocks
5. "Pug" Pillow 
6. Classic vase in one of my favorite colours
7. Vase, which immediately caught me fancy. I hope not only for me it looks familiar ...;)


Na koniec wpisu chciałbym zaprosić do odwiedzenia mojego Facebooka (klik) i innych serwisów społecznościowych, gdzie na bieżąco dodaję informacje  o swoich najnowszych projektach i mnóstwo inspiracji!

At the end of the entry I would like to invite you to visit my Facebook (click) and other social networking sites, where I am adding some information about my latest projects and lots of inspirations!
//    Źródło zdjęć / Source of the pictures: http://www.boconcept.com/pl-pl


0 komentarze:

Prześlij komentarz